LItwa

Druskienniki

tRZY DNI

Odkryj wyjątkowe atrakcje największego litewskiego uzdrowiska.

Drusienniki to idealne miejsce by wypocząć, zregenerować siły i dobrze spędzić czas. W 2003 roku Druskienniki zostały uznane za jedno z najlepszych kurortów magazynu Newsweek w Europie. Od tamtej pory wiele się zmieniło, Druskienniki zyskały wiele wysokostandartowych hoteli, SPA czy rozrywek. Położone w Puszczy Augustowskiej i Dzukijskim Parku Narodowym nad samym Niemnem.

Litwa należy do strefy Schoengen, więc do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty

Tutejsze lecznicze wody mineralne zawierają m.in. związki bromu, jodu, magnezu, wapnia i żelaza. Mają zbawienny wpływ na układ trawienny i odpornościowy.

Druskienniki są miejscem, nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i odpocząć. Można się tu również dobrze zabawić. W ostatnichlatach kurort  Druskienniki uległ ogromnym zmianom i dziś spełnia oczekiwania najbardziej wymagających wczasowiczów i kuracjuszy.

Luksusowe pokoje

Tradycyjne jedzenie

Wysoka jakość usług

Dzień I

Pierwszy dzień programu to wyjazd autokarem do Druskiennik. Po przyjeździe na Litwę i zakwaterowaniu w hotelu, zapraszamy na wspólną kolację przy dobrym alkoholu. Zależnie od wyboru hotelu, dostępne będą atrakcje fakultatywne, jak kręgle, czy korzystnie z saun Aquaparku.

Drugi dzień zaczniemy późniejszym śniadaniem, po którym udamy się na zajęcia na stoku narciarskim. Krótka przerwa na lunch w restauracji na stoku pozwoli zregenerować siły bez potrzeby opuszczania kompleksu narciarskiego.

Jako alternatywa dla zajęć na stoku proponujemy skorzystanie z atrakcji Parku linowego, z najdłuższym zjazdem tyrolskim (ok. 400m) zawieszonym nad Niemnem.

Po aktywności na stoku zapraszamy do największego w tej części Europy Aquaparku. Strefa basenowa oraz zespół saun zapewni relaks i regenerację po szaleństwach na śniegu.

Dzień pełen wrażeń zakończymy kolacją regionalną w litewskiej restauracji, podczas której może odbyć się pokaz pieczenia tradycyjnego litewskiego sękacza i jego degustacja. Każdy z gości będzie miał również możliwość zwiedzenia muzeum sękacza, gdzie został wypieczony największy na świecie sękacz wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

Dzień II

Dzień III

Ostatniego dnia po śniadaniu będziemy mieli również czas na zakupy i czas wolny w centrum miasta.

Następnie nastapi powrót do Polski.