BOŚNIA I HERCEGOWINA

Miejsca Objawień Matki Bożej.

Odwiedź miejsca objawień Matki Bożej.

Wszystko zaczęło się 24 czerwca 1981r., w święto Jana Chrzciciela.

        W Medziugoriu w Bośni i Hercegowinie (w tym czasie była to Jugosławia) w godzinach popołudniowych, sześciorgu dzieciom ukazała się błogosławiona Maryja Dziewica – nazywana przez mieszkańców: Pani (chorw. Gospa).

Około godziny 18.00, dzieci – Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović – zobaczyły w miejscu zwanym Podbrdo (na wzgórzu Crnica) świetlistą sylwetkę, piękną młodą kobietę z dzieckiem na ręku. Wtedy nie powiedziała im nic, tylko uśmiechała się i ręką dawała znaki, aby się zbliżyły. Jednakże zaskoczone i przerażone dzieci nie podeszły bliżej, chociaż zaraz pomyślały, że jest to Matka Boża.

Według świadectwa wizjonerów, Matka Boża w czasie objawień dawała im konkretne przesłania do przekazania innym ludziom. Najważniejsze treści przekazów Maryi skupiają się na wezwaniach do pokoju, wiary, modlitwy, nawrócenia, postu.

      Cała parafia i pielgrzymi stali się świadkami Matki Bożej i Jej współpracownikami. Gospa podkreślała to już pierwszym przesłaniu, gdy powiedziała: „Ja tę parafię wybrałam w sposób szczególny i pragnę ją prowadzić„. Maryja wezwała wszystkich: „Nawracajcie się najpierw wy w parafii. To jest moje następne pragnienie. Wtedy będą się mogli nawrócić ci, którzy tu będą przybywać”. Matka Boża dobrze wie, że do nawrócenia potrzebna jest wszystkim nadprzyrodzona siła. Dlatego wskazuje i prowadzi do źródeł tej siły. Jest to przede wszystkim modlitwa. Stale gorąco ją więc poleca. Szczególnie wyróżnia też Mszę świętą, nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu, zwrócenie się do Ducha Świętego oraz czytanie Biblii. Od 25 stycznia 1987r. Madonna przekazuje każdego 25. dnia miesiąca orędzia skierowane do świata za pośrednictwem wizjonerki Mariji Pavlović. Tak dzieje się i dzisiaj.

Plan wyjazdu

Dzień I

Zbiórka uczestników, Przejazd do Częstochowy, Msza Św. w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze (indywidualna modlitwa – postrój ok. 2 godzin), Przejazd do Republiki Czeskiej, • Zakwaterowanie w hotelu Panon w miejscowości Hodonin. Obiadokolacja, nocleg

Dzień II

Śniadanie. Całodzienny przejazd przez: Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do Medjugorie, słynnej z „Objawień Maryjnych”. zakwaterowanie w Pensjonacie w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III-VI

Dokładny program pobytu w Medjugorie (np.: spotkania, nabożeństwa) zostaną grupie przedstawione na miejscu – jest to uzgadniane na podstawie możliwości/ dostępności w danym terminie. Między innymi: Udział w nabożeństwach międzynarodowych w kościele Św. Jakuba (Msze Święte, Różaniec), Wycieczka fakultatywna dla chętnych: Wodospady Kravica (dodatkowo płatne ok. 10 euro/ osoba – przy grupie 30-osobowej). Wycieczka do Mostaru – miasta dwóch kultur z zabytkową starówką i słynnym mostem, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Góry Objawień – wspólne wejście i udział w Nabożeństwie Różańcowym. Inne możliwe atrakcje do ustalenia w zależności od dyspozycji czasowych oraz kondycyjnych.

Dni VI-X

Przejazd do miejscowości Neum – jest to jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie z dostępem do Morza Adriatyckiego, obiadokolacja, zakwaterowanie. Czas na relaks nad morzem: wypoczynek – plażowanie. Możliwość zorganizowania Fish Pickniku w Neum (dodatkowo płatne ok. 25 euro/ osoba przy grupie min. 30 osób). Wycieczka fakultatywna dla chętnych: Dubrownik „Perła Adriatyku” (dodatkowo płatne ok. 10 euro/ osoba – przy minimum 30 osobach zgłoszonych).

Dzień XI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sanktuarium Veprie („Chorwackie Lourdes”). Przejazd do Czech na zakwaterowanie w Hotelu Panon w miejscowości Hodonin. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień XII

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejscowości Gidle – Msza Święta. Wyjazd do miejsca zakończenia pielgrzymki w godzinach późnowieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Miejsca Objawień Matki Bożej.

Z NAMI POZNASZ ŚWIAT !