WŁOCHY

Poznaj serce chrześcijaństwa!

Odkryj miejsca początków chrześcijaństwa
w Europie.

       Nasze specjalne wycieczki do Rzymu wyróżniają się na tle innych propozycji: pielgrzymka jest doskonałą okazją do poznania nowych, ciekawych miejsc i jednocześnie zaniesienia swoich intencji do Stolicy Papieskiej. W programie znajdziesz zwiedzanie najpiękniejszych włoskich miast oraz podróż śladami świętych podczas której poczujesz prawdziwą bliskość Boga. Pielgrzymka do Watykanu to z jednej strony wspaniałe przeżycie i wyjątkowa przygoda, z drugiej natomiast możliwość rozwoju wiary oraz duchowości. Organizowana przez nas pielgrzymka do Włoch objęta jest duchową opieką pielgrzymującego kapłana, dzięki czemu na każdym etapie pielgrzymki możesz liczyć na wspólną modlitwę oraz rozmowę.

       Podczas pielgrzymki zbliżysz się do historii i doświadczysz jej osobiście, a także odwiedzisz miejsca tak ważne dla kształtowania tożsamości i kultury cywilizacji Europy!

Pielgrzymka do Rzymu to nie tylko okazja poznania tego zachwycającego swoją historią i naturą kraju, ale też podróżowanie śladami Apostołów i pierwszych wyznawców Chrystusa. Zobaczymy również miejsca, gdzie obecnie bije serce chrześcijaństwa. To również możliwość przeniesienia się w czasy podróży misyjnych i obudzenia w sobie na nowo ducha głębokiej wiary.

Plan wyjazdu

Dzień I

Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch na nocleg tranzytowy.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd tramwajem wodnym przez Canale Grande do Piazza San Marco – głównego placu Wenecji: bazylika Św. Marka – najcenniejszy zabytek sakralny Wenecji, Palazzo Dukale - Pałac Dożów (z zewnątrz), Campanila – dzwonnica św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Przejazd w okolice Rzymu. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień III

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol – centrum Starożytnego Rzymu, Panteon – najwspanialsza i najlepiej zachowana budowla z czasów starożytnego Rzymu. Następnie Piazza Venezia – plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, Piazza di Spagna – plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz fontanna di Trevi, zaliczana do najpiękniejszych budowli wodnych świata. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Watykanu: bazylika Św. Piotra z Pietą Michała Anioła, posągiem św. Piotra, przepięknym baldachimem wykonanym przez Berniniego. Chwila zadumy przy grobie Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich z wyjątkową kolekcją arcydzieł gromadzonych przez wieki. Następnie Kaplica Sykstyńska z freskami Michała Anioła. Bazylika San Giovanni na Lateranie. Przejazd w stronę Padwy. Kolacja, nocleg.

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Padwy, zwiedzanie: Bazylika Św. Antoniego, Prato Della Valle z bazyliką Św. Justyny, Uniwersytet - jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, Palazzo Della Ranione, oraz Piazza Erbe i Piazza Frutta. Spacer po urokliwych, średniowiecznych uliczkach. Przejazd na nocleg.

Dzień VI

Śniadanie. Wyjazd. Powrót w późnych godzinach wieczornych

Poznaj serce Chrześcijaństwa!

Z NAMI POZNASZ ŚWIAT !

rome6
rome10