Włochy

Rzym-Watykan-Asyż -Florencja-Padwa

jedenaście dni

Wyżywienie

ŚNIADANIE

Obiadokolacja

Nocleg w Wilnie

Hotel

3*** lub 4****

Transport

Transport

autokarowy

cena

WYCENA INDYWIDUALNA DLA GRUPY

I dzień

Przekroczenie granicy w Cieszynie, przejazd do Czech na kolację i nocleg.

Przejazd do Republiki Czeskiej. Przyjazd na Morawy. Obiadokolacja i Nocleg.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

przejazd na zwiedzanie Wiednia: objazd Ringiem, przy którym znajdują się najważniejsze budynki Wiednia: Parlament, Opera, Teatr Narodowy, złoty posąg Johanna Straussa, spacer do katedry św. Szczepana. Tranzyt przez Austrię na nocleg w okolice Padwy.

Obiadokolacja i Nocleg.

III dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Przejazd do Wenecji. Przepłynięcie statkiem do placu św. Marka. Zwiedzanie: plac św. Marka, Bazylika, Pałac Dożów (z zewnątrz). Następnie spacer wąskimi uliczkami Wenecji do kupieckiej dzielnicy Rialto, gdzie zobaczymy najsłynniejszy wenecki most. Przejazd do hotelu w Rimini

Obiadokolacja i nocleg.

IV dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Śniadanie. Przejazd do Republiki San Marino(małego państewka znanego przede wszystkim ze strefy wolnocłowej). Możliwość zrobienia zakupów, spacer do centrum historycznego państwa. Następnie przejazd do Asyżu – zwiedzanie Asyżu i miejsc związanych ze św. Franciszkiem: bazylika św. Franciszka, bazylika św. Klary, spacer przez miasteczko – Piazza del Comune, Chiesa Nuova, bazylika Santa Maria degli Angeli. Przejazd do hotelu w Rzymie na kolację i nocleg.

V dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Watykan (z przewodnikiem miejscowym) – Bazylika i plac św. Piotra, odwiedzenie grobu Jana Pawła II, Muzea lub Ogrody Watykańskie. Watykan – uczestnictwo w audiencji generalnej Benedykta XVI. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w Rzymie.

VI dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Zwiedzanie Rzymu (z przewodnikiem miejscowym): cz. barokowa – Plac hiszpański, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki; cz. starożytna – Kapitol, Forum Rzymskie, Panteon, Koloseum. Powrót do hotelu na kolację i nocleg w Rzymie.

VII dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Następnie przejazd do Castel Gandolfo. Po zwiedzeniu przejazd do ogrodów Tivoli – słynących z fontann, ogrodów i zabytków starożytności, położonych nieopodal willi Hadriana, wpisanych w 1999 roku na listę Światowych Zabytków UNESCO.

Po południu przejazd na kolację i nocleg.

VIII dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru benedyktynów, złożenie kwiatów na cmentarzu Żołnierzy Polskich. Odwiedzenie multimedialnego Muzeum Monte Cassino. Następnie przejazd do Pompei – miasta zasypanego przez Wezuwiusz (doskonale zachowane domy, świątynie oraz obiekty użyteczności publicznej, jak np. łaźnie czy amfiteatr). Po południu przejazd na kolację i nocleg.

IX dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Florencja (zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym) – kościół S. Croce, Palazzo Vecchio, Most Złotników, Bazylika S. Maria del Fiore, Babtysterium. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Padwy.

X dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Zwiedzanie bazyliki św. Antoniego w Padwie oraz spacer po mieście. Następnie wyjazd tranzytem przez Austrię do Czech na kolację i nocleg.

XI dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Powrót do kraju – zakończenie wycieczki.

Istnieje możliwość rozszerzenia wycieczki o San Giovani Rotondo oraz o zwiedzenie Neapolu czy wyspy Capri. Program wycieczki dostosujemy do propozycji wycieczki przedstawionej przez osobę zamawiającą. Ilość dni imprezy w zależności od programu możemy zwiększyć albo zmniejszyć.

Masz jakieś pytanie?