GRECJA

Śladami św. Pawła Apostoła

Odkryj miejsca działalności
św. Pawła Apostoła

       Pielgrzymka do Grecji to wspaniała mozaika modlitwy, kontemplacji, zabytków i pięknych widoków, okraszona smakołykami greckiej kuchni. W trakcie pielgrzymki dbamy o wszystkie formalności związane z wyjazdem, począwszy od transportu po zakwaterowanie czy kwestie związane z wycieczkami; dzięki temu bez obaw możesz udać się na pielgrzymkę i cieszyć chwilami spokojnej modlitwy oraz wypoczynku w gronie życzliwych pielgrzymów. Jeżeli zawsze interesowało Cię dziedzictwo pozostawione przez Greków, pielgrzymka to szansa, by zobaczyć wszystkie wspaniałe zabytki na własne oczy. 

     Podczas pielgrzymki zbliżysz się do historii i doświadczysz jej osobiście, a także odwiedzisz miejsca tak ważne dla kształtowania tożsamości i kultury cywilizacji Europy!

Pielgrzymka do Grecji to nie tylko okazja poznania tego zachwycającego swoją historią i naturą kraju, ale też podróżowanie śladami św. Pawła. Zobaczymy miejsca, gdzie święty przebywał i głosił Ewangelię. To również możliwość przeniesienia się w czasy podróży misyjnych i obudzenia w sobie na nowo ducha głębokiej wiary.

Plan wyjazdu

Dzień I

wyjazd z Polski,
przejazd w kierunku Serbii,
zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

po śniadaniu przejazd do Grecji – zakwaterowanie
w okolicach Thessalonik lub na riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg

Dzień III

po śniadaniu przejazd do FILIPII – odwiedzenie miejsca związanego z Filipem II Macedońskim oraz Apostołem Pawłem. Zwiedzenie miejsca archeologicznego. Następnie przejazd do źródełka św. Lidii, w którym święty ochrzcił pierwszą europejkę. Po drodze postój w Thessalonikach – odwiedzenie Kościoła Agia Sofia oraz placu Aristotelesa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

po śniadaniu przejazd WERGINY odwiedzenie grobów królów macedońskich, w tym grób Filipa II macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego. Następnie przejazd do miasta Veria – spacer po mieście, w którym przebywał św. Paweł. Po zwiedzaniu przejazd do Meteorów – zwiedzenie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych „wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu zwanych Meteorami. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych – najstarszej wyroczni świata starożytnego. Przejazd do Aten – obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI

Msza święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu – miejsca przemówień Apostoła Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Następnie przejazd na Peloponez. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który oddziela Peloponez od Grecji lądowej. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień VII

po śniadaniu przejazd Starego Koryntu – miejsca związanego z Apostołem Pawłem. Msza święta. Następnie przejazd do Epidavros, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Obiadokolacja nocleg. Po kolacji dla wszystkich chętnych rejs do Nafplio, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego.

Dzień VIII

Msza święta. Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Mistry – jedno z najważniejszych miejsc cesarstwa bizantyjskiego, w których przebywali ostatni cesarze państwa autokratycznego. W programie Kościół Agia Sofia. Pałac Despotów, brama nafpliońska, Mitropolis. Po zwiedzeniu krótki postój w Sparcie – pomnik Leonidasa. Powrót do hotelu – kolacja, nocleg.

Dzień IX

Msza święta. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką św. Andrzeja)

Dzień X/XI

Dzień 10 - Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech – nocleg w Czechach. DZIEŃ 11 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie imprezy.

Śladami św. Pawła Apostoła

Z NAMI POZNASZ ŚWIAT !

symi-5173876_1920
beach-418742_1920