niemcy

Berlin - Poczdam

trzy dni

Wyżywienie

3 x Obiad

2 x kolacja

2 x Śniadanie

Nocleg w Wilnie

Hotel

3*** lub 4****

Transport

Transport

autokarowy

Cena

WYCENA INDYWIDUALNA DLA GRUPY

I dzień

Wyjazd rozpoczniemy przyjazdem do stolicy Niemiec- Berlina – zachwycającego różnorodnością atrakcji oraz bogatym życiem kulturalnym. 

Aby zregenerować siły po długiej podróży z Polski, zaprosimy na kolację w jednej z kultowych restauracji w Berlinie. Ze względu na atrakcyjne położenie hotelu już pierwszej nocy chętne osoby  będą mogły ruszyć na podbój miasta.

II dzień

Śniadanie i przejazd do centrum Berlina. 

Po drodze krótki pobyt przed East Side Gallery, utworzonej na najdłuższym zachowanym odcinku Muru Berlińskiego. Wizyta i spacer po Aleksanderplatz z Fontanną Neptuna, wieżą telewizyjną, Czerwonym Ratuszem i Marienkirche (Kościołem Mariackim), którego wieża przetrwała 5 pożarów. Przejście na Wyspę Muzeów pod renesansową Katedrę Berlińską (Berliner Dom) – jedną z największych świątyń w Berlinie z kryptą rodu Hohenzollernów. Następnie wizyta w Pergamonmuseum (Muzeum Pergamońskim) słynącym ze zbiorów antycznej architektury (Wielki Ołtarz Zeusa, Brama świątyni bogini Isztar). Następnie spacer po Unter den Linden: Zeughaus, Neue Wache z pietą „Mutter mit totem Sohn“ autorstwa Käthe Kollwitz, Uniwersytet Humboldta i Bebelplatz, pod katolicką katedrę św. Jadwigi i gmach Opery. W 1933 roku miało tu miejsce palenie książek przez nazistów. Przejście na Gendarmenmarkt, uważany za jeden z najpiękniejszych placów w Europie. Znajduje się tu Deutscher Dom (Katedra Niemiecka) oraz Französischer Dom (Katedra Francuska) i Konzerthaus. Powrót na Unter den Linden i spacer pod Bramę Brandenburską i Gmach Reichstagu. Przejazd przez Plac Poczdamski pod Europa Center i Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma (Kaiser Wilhelm Gedächtnis Kirche) w dawnym Berlinie Zachodnim. Spacer po znanej zachodnioberlińskiej alei Kurfürstendamm (znanej jako Ku’damm). 

Przejazd do hotelu, nocleg.

 

III Dzień

Śniadanie, przejazd do Poczdamu. Zwiedzanie Pałacu Cecilienhof – miejsca obrad konferencji poczdamskiej, przejazd przez Aleksandrowkę – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim. Zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wpisanego na listę światowego dziedzictwa i kultury UNESCO oraz spacer po starym mieście: Bassinplatz, katolicki kościół św. Piotra i Pawła, Nauener Tor, dzielnica holenderska, Stary Rynek z Ratuszem i kościołem św. Mikołaja oraz odbudowanym Pałacem Miejskim. Czas wolny na Branderburger Straße deptaku handlowym Poczdamu. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski.

Masz jakieś pytanie?