Węgry

Budapeszt

sześć dni

Wyżywienie

ŚNIADANIE

Obiadokolacja

Nocleg w Wilnie

Hotel

3*** lub 4****

Transport

Transport

autokarowy

cena

WYCENA INDYWIDUALNA DLA GRUPY

I dzień

Wyjazd w godzinach rannych.

Obiad na trasie.

Przejazd do Miszkolca.

Zakwaterowanie.

Obiadokolacja i Nocleg.

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Korzystnie z atrakcji kąpieliska termalnego Miskolc- Tapolca. Jest to uzrowiskowa część Miszkolca (Miskolca), do centrum 5km. Miasto leży w północnej części kraju, u podnóża Gór Bukowych. Na szczególną uwagę zasługują licznie występujące w regionie groty, których jest ponad 300. Na terenie kąpieliska znajduje się jedyne w Europie kąpielisko termalne w jaskini – Burlang furdo. Jest ono wypełnione ciepłą wodą, bijącą w niektórych miejscach bardzo silnie, tworząc naturalne bicze wodne.

Obiadokolacja i Nocleg.

III dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Przejazd do Egeru- miasta usytuowanego między malowniczymi pasmami gór Matra i Buk, na północny wschód od Budapesztu. Eger i okolice słyną z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Z uprawianych dziś gatunków produkuje się szeroką skalę białych i czerwonych win wytrawnych i półsłodkich, a przede wszystkim słynną Byczą Krew (Egri Bikaver). Spacer przez miasto, zwiedzanie Zamku Katakumb, degustacja win regionu w ,,Dolinie Pięknej Pani” słynącej z licznych piewniczek. Przejazd do Budapesztu.

Obiadokolacja i nocleg.go

IV dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z Hotelu.

Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem:

Pomnik Tysiąc Lecia, Park Miejscki, Zamek Vajdahunyd, zwiedzanie z zewnątrz Parlamentu, spacer przez Dzielnicę rządową, spacer do synagogi Żydowskiej.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

V dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Dalsze zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem: Stare miasto, Synagoga ( z zewnątrz), Wzgórze Gellerta ( widok z tarasów),Pomnik Wolności, zwiedzanie największej Hali targowej, zwiedzanie wzgórza Zamkowego – Pałac Królewski ( z zewnątrz) , Kościół Macieja ( z zewnątrz), Brama Wiedeńska.

Wyjazd do Szentendre-Miasteczko jest naprawdę piękne, przypomina polski Kazimierz nad Wisłą. Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter. W centrum miasta znajduje się barokowy rynek, który latem dosłownie tonie w kwiatach. Na jego środku wznosi się krzyż morowy, ufundowany przez trzech kupców po wygaśnięciu epidemii dżumy w wiekach średnich. Z rynku prowadzą wąskie schodki, które wspinają się na wzgórze Kościelne – na jego szczycie podziwiać można XIII wieczną świątynię i piękną panoramę miasta. .Zwiedzanie miasteczka z pilotem.

Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w Rzymie.

VI dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Wyjazd z Budapesztu

Przejazd do Polski

Masz jakieś pytanie?